DERS MATİK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ders Matik}Bütün Dersler Burda Aradıgın burda Girince Çıkamıyacaksın ...

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Endüstri Mühendisliği

YazarMesaj
Admin
Admin

Endüstri Mühendisliği Empty
MesajKonu: Endüstri Mühendisliği   Endüstri Mühendisliği Icon_minitimeCuma Mart 26, 2010 8:18 am

Ürün veya hizmet üreten kuruluşların verimliliğini yükseltmek maksadıyla insan, makine ve malzemenin etkili bir şekilde kullanılması için yöntem ve tekniklerin geliştirilmesi ve uygulanması ile ilgili konularda eğitim ve araştırma yapılır. Kamu sektöründe ve özel sektöre ait fabrikalarda çalışılabilir. Endüstri mühendisliği gittikçe önemi artan bir mühendislik dalıdır.
izafet.Com - Endüstri Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği Programının Amacı : Endüstri mühendisliği programı, ürün veya hizmet üreten kuruluşların verimliliğini yükseltmek amacıyla insan, makine ve malzemenin etkili bir şekilde kullanılması için yöntem ve tekniklerin geliştirilmesi ve uygulanması ile ilgili konularda eğitim yapar.

Endüstri Mühendisliği Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Endüstri mühendisliği bölümlerinde eğitim süresi 4 yıldır. Lisans Programının ilk iki yılında, matematik, fizik, kimya gibi temel fen bilimleri dersleri ile statik, dinamik, mukavemet, malzeme gibi temel mühendislik dersleri, bilgisayar programlama ve ekonomi dersleri verilir. Programın son iki yılında, yöneylem araştırması, istatistik, iş etüdü, ergonomi, mühendislik ekonomisi, tesis planlaması, üretim yöntemleri ve planlaması, envanter ve kalite kontrolü gibi temel endüstri mühendisliği dersleri ile çeşitli bölümlere özgü diğer dersler ve sistem tasarımı konusunda bir proje dersi verilmektedir.
https://dersmatik.forumdizini.com

Endüstri Mühendisliği
1 sayfadaki 1 sayfası